Znáte cestovatelku Hamiczech?

Travel influencer Hamiczech je známá pro své cestovatelské fotky a detailní cestovní recenze. Procestovala většinu Evropy a navštívila i některé exotické destinace jako Mauricius, Dominikánskou republiku, Dubaj nebo Floridu. A mnohé ji ještě čekají.

Hamiczech miluje cestování jíž od dětství, kdy ji rodiče brávali do bývalé Jugoslávie, na území dnešního Chorvatska. Protože tehdy bývaly hotely pro země východního bloku drahé, spali hlavně v kempech. Ale bylo jim to jedno, byli rádi, že jsou u moře. A Chorvatsko zůstalo pro Hamiczech jednou z nejoblíbenějších destinací dodnes. Pokaždé, když cítí známou vůni pobřežních borovic, moře a fíků, vzpomene si na dětství.

Do roku 1989 cestování v Československu nebylo snadné. V zemi bylo jen 5 cestovních kanceláří (jaký rozdíl oproti dnešku, kdy jich jsou stovky). Většina Čechoslováků trávila dovolenou v rodné zemi, protože vyjet do zahraničí byl poněkud komplikovaný proces. Pokud chtěl někdo cestovat, dovoleny byly jen země tzv. socialistického bloku, jako východní Německo, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko. Jugoslávie byla mnoha občanům ČSSR zapovězena, protože byla považována za zemi příliš pro západní, což nebylo žádoucí.

Po Sametové revoluci roku 1989 se hranice naší republiky otevřely sousedním zemím a lidé začali více cestovat. Bohužel ale většina lidí neměla peníze na drahé hotely a restaurace, byli jsme známí jako národ paštikářů. Dnes je Česká Republika národem cestovatelů, a lidí si užívají luxusní 5* hotely a fine dining, velká změna oproti dobám minulým.

pláž se slunečníky

Hamiczech na svých cestách zažila mnohé. Jednou ze vzpomínek je třeba rok 2005, kdy se při studiích na vysoké škole s přáteli vydala na Work and Travel do USA, konkrétně na Floridu. Na ten rok nikdy nezapomenou, zažili na vlastní kůži hurikán Katrina. Měli štěstí, jejich oblast minula bouře jenom krajově, ale i tak to není nic příjemného, když se palmy ohýbají k zemi, prší tak, že nevidíte na krok, začne vám houkat televize s upozorněním, že se k vám blíží hurikán a vy nemáte nejmenší ponětí, co máte dělat. Modlili se, aby ty „papírové“ americké domečky vydržely, nejvíc v bezpečí byli v hotelu, ve kterém pracovali jako housekeeping. Dokud si tu práci nezkusíte, zřejmě si ani neuvědomíte, jak je náročná. A nevěřili byste, jaky nepořádek jsou lidé na pokoji v luxusním hotelu schopni udělat! Byla to zajímavá zkušenost.

Jak se Hamiczech dostala k sociálním sítím?

Vznik Instagramu ji nechával chladnou. Má přece Facebook, soukromý účet, pouze pro reálné přátele, proč by se měla prezentovat na sítích? Pak se ale o ničem jiném než o Instagramu a jeho velkém boomu nemluvilo. Protože v reálném životě je Hamiczech podnikatelka, rozhodla se zkusit udělat ze sítí další business. Takže si taky zřídila účet a začala na něj přidávat fotky ze svých cest. A lidé ji začali sledovat a podporovat. Škoda, kdyby Instagram podchytila od začátku, mohla být dnes zřejmě úplně někde jinde, protože pak přišel Covid a moc se necestovalo. Instagram provozuje zhruba 3 roky, později si založila i cestovatelský Facebook a blog, kde píše podrobné recenze o ubytování ze svých cest a podrobné průvodce o navštívených místech. Protože ji sledují cestovatelé z celého světa, blog provozuje v rodném českém jazyce i v angličtině, aby si mohl počíst každý. Stojí jí to mnoho času, zvláště, když má k tomuto koníčku i svou firmu, musí vás to prostě bavit.

Pokud také rádi cestujete, můžete se jejími tipy z cest inspirovat:

Instagram: @hamiczech

Facebook: @hamiczech.tips

Youtube: @hamiczech

Travel blog: http://www.hamiczech.tips/

Zdroj obrázků: hamiczech.tips

 

 

 

 

Napsat komentář

Nové články