Fingerboard nebo stavebnice: Hravá alternativa k počítačovým hrám, která rozvíjí motoriku, uvažování a zabaví na dlouhé hodiny
Bohužel je faktem, že dnes děti tráví stále více a více času u obrazovek. Dokážou být celé hodiny ponořené do videoher a dalších online aktivit. Přestože technologie nabízejí řadu výhod, nadměrné trávení času u obrazovek může mít škodlivé účinky na fyzický a kognitivní vývoj dětí. Chcete-li je od obrazovek odtrhnout, musíte jim nabídnout zábavou alternativu, která bude schopna zaujmout jejich pozornost. My víme, které hry tohle dovedou.
Hravý fingerboard
Fingerboard je miniaturní verzí skateboardu, která dětem umožňuje provádět triky a kousky pomocí prstů. Tato miniaturní prkna vypadají na první pohled jako skutečný skateboard a poskytují dětem realistický zážitek. Hra s fingerboardy může mít několik přínosů:
- rozvoj jemné motoriky prstů
- podpora kreativity a představivosti
- učení se trpělivosti
Stavebnice jako nesmrtelná zábava
Stavebnice vždycky patřily mezi nejoblíbenější dětské hry. Tyto jednoduché, a přitom všestranné hračky totiž dokážou skutečně zaujmout a umožňují dětem naplno využít svůj kreativní potenciál. Skládání stavebnic podporuje motoriku, ale také logické myšlení a prostorovou představivost. Stavebnice dnes můžete pořídit v řadě provedení – ze dřeva, plastu či kovu a s širokým potenciálem využití.
Méně času u obrazovek
Rodiče se mohou snažit sebevíc, ale odtrhnout děti a mládež od televize či počítače je velmi nesnadné. Zákazy a omezení obvykle nejsou nejlepší cestou. Řešením je poskytnout alternativu, která je minimálně stejně zábavná a rozvíjející. Fingerboardy, stavebnice, ale také další hračky, které zapojují ruce i hlavu, jsou ideálním způsobem, jak podpořit dětskou hravost a kreativitu. Vyzkoušejte třeba i velmi populární juggling nebo se naučte triky s hakisakem. Uvidíte, že vás pohovka a den strávený u počítačových her nebudou lákat zdaleka tolik jako předtím.
Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com